آیلند / وبلاگ

تماس با ما
تاثیر رژیم غذایی در کاهش عوارض AMD
 تاثیر رژیم غذایی در کاهش عوارض AMD

تحقیقات جدید نشان میدهد که رژیم غذایی مدیترانه ای (MeDi) که سرشار از میوه ها، سبزیجات، حبوبات، غلات و ماهی است، برای سلامتی شما مفید است و میتواند احتمال بروز مرگهای ناگهانی را کاهش دهد.

یک موسسه تحقیقات بین المللی با نام EYE-RISK CONSORTIUM نشان داد که تغذیه با روش مدیترانه ای خطر پیشرفت دژنراسیون ماکولا (AMD با پیشرفت سن)  را در حدود 39 درصد کاهش داده است. یافته های محققان در نشست سالانه تحقیقات بینایی و چشم پزشکی ARVO در هونولولو ارائه گردید

AMD عامل اصلی نابینایی در افراد بالای 55 سال است. این مشکل در حدود 150 میلیون نفر در سراسر جهان را درگیر خود ساخته است.

محققان این بررسی را بر روی 5000 نفر که در دو تحقیق قبلی نیز شرکت کرده بودند انجام دادند. تحقیق Rotterdam که خطر ابتلا به بیماری در سالمندان را مورد بررسی قرار داد و تحقیق ALIENOR که ارتباط بین بیماریهای چشم و تغذیه را بررسی کرده بود.

AMDیک بیماری پیچیده است که بسیاری از عوامل همانند پیری و یا ژنتیک در آن دخیل هستند که برای این موارد نمیتوان کار خاصی انجام داد. استعمال دخانیات یکی از مواردی است که خطر ابتلا را افزایش میدهد که میتوان با ترک سیگار احتمال بروز آنرا کاهش داد. این مساله دلیل خوبی است برای افرادی که با مشکلات بینایی مواجه شده اند تا سیگار را ترک کنند.